Autor: Konstantin Radulović

24/05/2021

-

18:05

Sebić peti na Evropskom prvenstvu: Još jedan srpski strelac na Olimpijskim igrama - Copyright profimedia

Srpski strelac, Milenko Sebić, osvojio je peto mesto na Evropskom prvenstvu u Osijeku i tako obezbedio kvotu za olimpijski tim Srbije, koji sada broji 69 takmičara i takmičarki.

Sebić je sedmi strelac koji će učestvovati na Letnjim olimpijskim igrama od 23. jula do 8. avgusta ove godine. Kvote su pre njega obezbedili Zorana Arunović, Damir Mikec, Milutin Stefanović, Sanja Vukašinović, Jasmina Milovanović i Andrea Arsović. Srbija će u Tokiju imati predstvanika i u desciplini 10 metara vazdušnom puškom, u kojoj je Milenko zauzeo petu poziciju u Osijeku rezultatom 186,4 kruga.

Lazara Kovačevića su od osmog mesta delila tri deseta dela kruga, dok je Milutin Stefanović zauzeo 17. mesto.

U ekipnom plasmanu Srbija je bila druga sa novim državnim rekordom – 1.881,6 krugova i plasirala se u drugu fazu timskog nadmetanja.

Andrea Arsović bila je najuspešnija srpska takmičarka. Iako ju je od finala delio krug i po, zauzela je 17. mesto rezultatom 626,4 kruga. Teodora Vukojević bila je na 19. mestu, dok je Sanja Vukašinović imala loš dan i završila na 86. poziciji.