Svetsko prvenstvo u futsalu: Argentina savladala Brazil u polufinalu

29/09/2021

-

21:57

Argentina - Copyright profimedia

U polufinalu Svetskog prvenstva u futsalu u Litvaniji, derbi Južne Amerike pripao je Argentini koja je bila bolja od Brazila rezultatom 2:1.

Svi golovi viđeni su prvom poluvremenu, a "gaučosi" su za dva minuita poveli sa 2:0. U 11. minutu Konstantino Vaporaki je izveo sjajnu solo akciju, njegov prvi uradac je izblokiran, lopta je ponovo došla do njega, ovaj put ciljao je kroz noge čuvaru Leonardu i matirao golmana Guitu - 1:0

Ubrzo je usledila još jedna efektna kombinacija Argentinaca, sa desne strane Rešia je iz prve proigrao Kristijana Boruta koji je zakucao loptu u mrežu za 2:0.

Uzvratili su Brazilci malo kasnije, iz samog ugla sa desne strane Pito je na drugu stativu asistirao, a Ferao smanjio na 2:1.

Do kraja utakmice bilo je šansi na obe strane, nesavladivi su bili golmani Sarmientio i Guita.

Argentinci će imati priliku da odbrane titulu Svetskog prvaka osvojenu 2016. godine kada su savladali Rusiju.

U finalu će igrati protiv boljeg iz duela Portugal - Kazahstan koji je sutra na programu.