EHF Euro 2022: Norveška bolja od Španije

23/01/2022

-

22:36

EHF Euro 2022: Norveška bolja od Španije - Copyright profimedia

Na Evropskom prvenstvu u rukometu u grupi 2 u Bratislavi, Norveška je sigurnom igrom savladala direktnog konkurenta u borbi za mesto koje vodi u narednu rundu, selekciju Španije, rezultatom 27:23 (14:11).

Skandinavci su vrlo brzo preuzeli kontrolu na meču. Španci su golovima Aleksa Abelja poveli sa 2:0, ali je rival vrlo brzo preokrenuo na 5:2. Dok su za Norvežane pogađali Sagosen, Gulerud, Rajnkind, u redovima "furije" raspoložen je bio samo Abeljo, pa je prednost u 15. minutu iznosila pet golova (10:5), a na poluvreme Norveška je otišla sa vođstvom od 14:11.

U nastavku Španija nje najbliža preokreru bila u na 20 minuta do kraja, Agustin Marselo je bio precizan i približio svoj tim na 20:19. Novi pogodak "furije" čekao se više od deset minuta, za to vreme Norveška je ponovo bila u plusu od pet golova i nije bilo više prilike da Španija izbegne poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je sebastijan Bertold sa 6 golova, dok su Rajnkind, Sagosen, Gulerud i Toft po 4 puta bili precizni.

Kod Španaca su se istakli Horhe Makeda sa 6 i Aleks Abeljo sa 5 pogodaka.

U 2. kolu grupe 2, Rusija i Poljska su odigrale nerešeno 29:29, Dok je Švedska bila bolja od Nemačke rezultatom 25:21.