Novi Beograd u finalu LŠ: Vlahopulos doneo pobedu šest sekundi pre kraja

03/06/2022

-

19:52

Vlahopulos - Copyright MN Press

Vaterpolisti Novog Beograda prvi su finalisti Lige šampiona. Na bazenu "11. april" savladali su Brešu u dramatičnom meču rezultatom 14:13 (3:4, 4:3, 2:3, 5:3). Do trijumfa su stigli pogotkom Angelosa Vlahopulosa na šest sekundi pre kraja utakmice.

Italijani su dugo kontrolisali dešavanja u bazenu, bili u vođstvu, a domaćini nikakao nisu uspevali da preokrenu tok meča. U trećem minutu treće četvrtine zbog udaranja protivničkog igrača isključenje do kraja utakmice zaradio je Radomir Drašović i dodatno otežao posao svom timu.

Tek na 3 minuta i 37 sekundi pre kraja Vlahopulos je udarcem iz daljine doveo Novi Beograd u vođstvo od 12:11. Malo kasnije pogodio je i Nikola Jakšić za 13:12.

Gosti su izjednačili, a Vlahopulos je u neizvesnoj završnici preuzeo odgovornost. Na šest sekundi pre kraja snažno šutirao iz velike udaljenosti: Uhvatio je  na spavanju golmana Breše i lopta je završila u donjem desnom uglu za veliku radost Novobeograđana koji u finalu čekaju boljeg iz duela FTC - Pro Reko.