Srbija bez polufinala: "Delfini" poraženi od Italije

25/07/2022

-

15:06

Srbija bez polufinala: "Delfini" poraženi od Italije - Copyright Vaterpolo savez Srbije

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Italije 14:7 u četvrtfinalu Svetske lige. Meč je presudila činjenica da "delfini" nisu mogli da postignu više od dva gola po četvrtini, dok su njihovi protivnici konstantno davali po tri ili četiri pogotka.

Duel je počeo poprilično izjednačeno. podmlađeni sastav Srbije pokazao je da se ne sme potceniti.

Nastavilo je da se igra u egalu i u drugoj deonici, a na poluvreme Italija je otišla sa dostižnih dva gola razlike.

Ipak, treća četvrtina donela je raspoložene Italijane koji su postigli četiri gola, na drugoj stani primi dva i ukupno su pred odlučujući deo igre vodili sa 4 gola prednosti.

Onda je u četvrtom kvartalu usledio potpuni "potop" Srbije. Izaranici Dejana Savića nisu uspeli da se vrate u igru, nisu bili napadčki raspoloženi, a Italija je to iskoristila, dala četiri gola i na kraju pobedila sa maksimalnih sedam razlike.

Italija će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Španija - Kanada.