Poraz odbojkaša Vojvodine u Ligi šampiona, pobeda Zvezde u Kupu CEV

08/11/2022

-

20:46

Poraz odbojkaša Vojvodine u Ligi šampiona, pobeda Zvezde u Kupu CEV - Copyright CEV

Odbojkaši Vojvodine iz Novog Sada, prvaci Srbije, poraženi su u prvom meču A grupe CEV Lige šampiona.

Vojvodina je izgubila od poljskog kluba Jastšembje Vegjel. Bilo je 3:0 u setovima (25:23, 25:19, 25:20), u utakmici koja je u dvorani Vidoviskovo trajala sat i 15 minuta igre.

Vojvodina će u drugom kolu dočekati Fridrihshafen u sredu, 16. novembra od 20 časova u dvorani u Novom Sadu.

Odbojkaši Crvene zvezde zabeležili su minimalnu pobedu u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV.

Crvena zvezda je u Beogradu savladala finski Savo Volej Kuopio rezultatom 3:2, po setovima 25:18, 29:27, 24:26, 23:25 i 15:10, posle dva sata i 12 minuta igre.

Revanš će biti odigran u sredu, 16. novembra od 18 časova u Kuopiju, u Finskoj.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan.

Ako obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje "zlatni set", koji se igra odmah po završetku druge utakmice. "Zlatni set" se igra do 15 poena.

Crvena zvezda će, ako eliminiše Fince, u osmini finala Kupa CEV igrati protiv pobednika dvomeča Arkada Galaci – Neftohimik Burgas.