Selekcija Španije pobedila Švedsku i osvojila bronzu na Svetskom prvenstvu

29/01/2023

-

20:04

Selekcija Španije pobedila Švedsku i osvojila bronzu na Svetskom prvenstvu - Copyright Tanjug/(AP Photo/Piotr Hawalej)

Rukometaši Španije osvojili su bronzano odličje na Svetskom prvenstvu. Oni su u meču za treće mesto bili bolji od Švedske rezultatom 39:36 (18:22).

"Crvenu furiju" predvodili su Adrijan Figueras sa devet, Aleks Dušebajev sa sedam i Hoan Kanelas sa šest golova.

U poraženom sastavu istakli su se Niklas Ekberg koji je postigao sedam, Albin Lagergren sa pet i Džonatan Karsborgard i Feliks Klar sa po tri gola.

Šveđani su bili bolji u prvom poluvremenu koje su završili sa četiri gola prednosti, ali je u drugih 30 minuta došlo do potpunog preokreta.

U meču za najsjajnije odličje od 21 čas sastaju se Francuska i Danska (Arena 2 Premium).