Skijašica Federika Brinjone osvojila zlato u kombinaciji na SP u Meribelu

Autor: Tanjug

06/02/2023

-

17:50 >> 18:10

Skijašica Federika Brinjone osvojila zlato u kombinaciji na SP u Meribelu - Copyright Tanjug/AP Photo/Alessandro Trovati

Italijanska skijašica Federika Brinjone osvojila je danas zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u francuskom Meribelu u kombinaciji. Brinjone je posle superveleslaloma i slaloma ostvarila ukupno vreme od 1:57.47 minuta.

Srebrnu medalju osvojila je Švajcarkinja Vendi Holdener, koja je za pobednicom zaostala 1,62 sekunde, a do odličja je došla posle najboljeg vremena u slalomu, nadoknadivši vreme iz superveleslaloma kada je bila 15. Bronza je pripala Austrijanki Rikardi Hazer, koja je zaostala za Brinjone 2,26 sekundi. Romana Siberhofer je ostala bez medalje.

Sjajna Amerikanka Mikaela Šifrin, jedna od favorita, bila je diskvalifikovana iako je bila šestoplasirana posle Super džija. Ragnihild Movinkel iz Norveške i Lara Gut-Behrami iz Švajcarske bile su drugoplasirane posle superveleslaloma, ali nisu nastupale u slalomu i ostale su bez plasmana.

SP u Meribelu traje do 19. februara, a sutra će biti održana kombinacija u muškoj konkurenciji.