Poraz Partizana u Prešovu: Slovački šampion prejak za crno-bele

21/03/2023

-

18:37 >> 18:42

RK Partizan - Copyright MN Press

Rukometaši Partizana izgubili su na gostovanju od Tatrana iz Prešova 29:25 (14:12) u susretu četvrtog kola Grupe B SEHA lige.

Crno-beli su sa dosta autoriteta ušli u meč i na krilima odlične igre u tranziciji poveli 4:1, da bi u nastavku domaćin preuzeo kontrolu i do kraja susreta diktirao tempo. Posebno je opasan po Beograđane bio Erik Fenar, koji se istakao sa sedam pogotka uz odličan procenat realizacije šuta, a veliki doprinos dao je i Serhio Lopez sa pet golova.

Klub iz Slovačke najveću prednost imao je u poslednjih 10 minuta utakmice (27:20).  Crno-beli su u nekoliko navrata uspeli da smanje zaostatak preko Nikole Zečevića (5) i Mladena Šotića (4), ali nisu mogli da anuliraju greške u odbrani iz drugog poluvremena i izbegnu treći poraz u sezoni.

Srpski tim je tako nakon velikog trijumfa nad Vardarom, dvostrukim šampionom Evrope, ostao na samo jednom trijumfu u Grupi, a šansu da popravi sliku na terenu imaće za šest dana protiv slovačke ekipe u Beogradu.