04/06/2023

-

19:03

Srbija šesti put prvak sveta u basketu 3x3: Vasić srušio Ameriku u triler finišu - Copyright Euronews/Printscreen

Srpski basketaši odbranili su svetski tron pošto su u finalu nadigrali Ameriku 21:19.

Kakav preokret basketaša u finalu! Bila je Srbija na kolenima, Amerika je vodila 19:15, ali ne treba zaboraviti da su "orlovi" veliki šampioni i da se nikad ne predaju.

Majstorović je pogodio trojku, a potom i Stojačić za 19:19, da bi takođe popularni "Dr. Strange" položio za vođstvo, a titulu prvaka planete pečatirao je Vasić nakon presečene lopte "Maestra".

Ovo je šesto zlato za Srbiju na SP. Basket selekcija Srbije je u istoriji SP osvojila i jednu srebrnu medalju i jedno četvrto mesto.

Bronzu na ovom šampionatu je osvojila selekcija Letonije, koja je pobedila Brazil 22:12., a svi osvajači medalja sa SP izborili su plasman u kvalifikacije za turnir za Olimpijske igre u Parizu naredne godine.