Juniorsko atletsko prvenstvo Evrope u Estoniji: Srebro za Adrianu Vilagoš

18/07/2021

-

21:12

Srebrna medalja za Adrijanu Vilagoš - Copyright MN Press

Adriana Vilagoš (17), srpska atletičarka i takmičarka u bacanju koplja, osvojila je srebrnu medalju na juniorskom Evropskom prvenstvu koje se održava u Talinu, u Estoniji.

Vilagoš je bacila koplje 60,44 metara, a bolja od nje bila je dve godine starija Grkinja Elina Cengko sa rezultatom 61,18 metara.

U kvalifikacijama je Srpkinja bila najbolja (60.62) i taj hitac joj je doneo plasman u finale. Pokazala je da nije slučajno već četiri godine u vrhu u svom uzrastu za 400 i 500 gramsko koplje. Od ove godine Vilagoš je u vrhu i svetske rang liste atletičarki do 20 godina, sa rezultatom 60.94 metara.

Ovo je druga medalja za Srbiju na Evropskom prvenstvu u Estoniji, prethodno je  Ivana Ilić u trci na 100 metara zauzela drugo mesto.