11/10/2023

-

16:19

Grigor Dimitrov - Copyright profimedia

Bugarski teniser Grigor Dimitrov eliminisao je danas Španca Karlosa Alkaraza sa Mastersa u Šangaju, pošto ga je u četvrtfinalu, posle velikog preokreta, pobedio sa 2:1 u setovima - 5:7, 6:2, 6:4, za dva sata i 10 minuta.

U prvom setu vodila se velika borba, Dimitrov je imao prednost brejka, servirao je za set kod vođstva 5:4, ali nije uspeo da ga osvoji. Svetski broj dva je uzeo prvi set pošto je vezao tri gema od kojih su dva bila na servis Bugarina.

U drugom setu 19. igrač planete je napravio brejk odmah na startu za 1:0, a zatim još jedan i uveo meč u treći set. Dimitrov je u trećem setu napravio brejk u trećem gemu i to mu je bilo dovoljno da na kraju stigne do velike pobede i plasmana u polufinale. Dimitrovu će u polufinalu protivnik biti Nikolas Jari. Čileanac je u četvrtfinalu savladao Italijana Lorenca Sonega rezultatom 2:0 - 7:6 (7:4), 6:2.

Nadao se Alkaraz da bi mogao da osvoji 1.000 bodova, ali je dodao na konto samo 90, pa je razlika u odnosu na Đokovića minus 2.240 poena. Novak igra do kraja sezone na Mastersu u Parizu (brani 600 bodova od 1.000) i na Završnom Mastersu u Londonu (brani svih 1.500 bodova). Mogao bi da doda samo još 400 bodova. Alkaraz igra u Bazelu (brani 180 od 360 bodova), zatim kao Novak u Parizu (brani 180 od 1.000) i u Londonu (ne brani ništa, a može da osvoji 1.500). Potencijalno, Alkaraz može da bude na kraju godine prvi ako osvoji sva tri turnira do kraja, a Novak ispadne u četvrtfinalu Pariza.