Dušan Lajović eliminisan na startu Rolan Garosa od Basilašvilija

31/05/2021

-

18:05

Dušan Lajović - Copyright profimedia

Dušan Lajović završio je učešće u prvom kolu Rolan Garosa. U meču koji je trajao dva sata i sedam minuta, poražen je od Gruzijca Nikoloza Basilašvilija s 3:1 (6:4, 6:3, 0:6, 6:2).

Lajović je dobro počeo u prvom setu poveo sa 4:1, međutim njegov protivnik je osvojio pet vezanih gemova i poveo u setovima.

U drugom setu Basilašvilii je imao dva brejka i drugi set rešio u svoju korist. Usledio je period najbolje igre Lajovića, treći set je dobio bez izgubljebog gema,ali nijje uspeo da potpuno preokrene meč i Gruzijac se plairao u narednu rundu.

Tridesetjednogodišnji srpski teniser je prošle godine eliminisan u drugom kolu Rolan Garosa, a najbolji rezultat je ostvario 2014. godine plasmanom u četvrtu rundu.

Basilašvilija u drugom kolu očekuje duel sa boljim iz meča španskih tenisera Karlosa Alkaraza i Bernabea Zapate Miraljesa.