04/05/2022

-

14:30

Dušan lajović - Copyright MN Press

Srpski teniser Dušan Lajović savladao je u drugom kolu masters turnira u Madridu Kaspera Ruda 7:6, 2:6, 6:4 i tako obezbedio plasman u osminu finala.

Prvi deo igre počeo je brzim brejkom srpskog igrača koji je poveo sa 3:1, ali je tu prednost Rud odmah anulirao.

Do kraja seta nijadan teniser nije uspeo da oduzme servis protivniku, ali je u taj-brejku Lajović igrao na sigurno i čekao grešku Norvežanina, koji je nekoliko puta udario lopticu ramom i tako "poklonio" prvi set Lajoviću.

U drugom setu videli smo mnogo agresivnijeg Ruda, koji je konstantno napadao i nije dozvoljavao Srbinu da diktira temo.

Brzo je sedmi teniser sveta došao do dva brejka prednosti i poveo sa 5:1, a potom samo priveo set kraju i meč odveo u treći odlučujući set.

U njemu je Lajović zaigrao mnogo bolje, "opustio" je ruku i uspevao je da parira Rudovoj agresivnosti, bio mnogo sigurniji u svojim servis gemovima ali takođe nije puno zapretio ni na protivnikove servise.

Međutim, pri rezultatu 5:4 u korist srpskog tenisera, početni udarac je izdao Ruda, dok je Lajović ubacio u brzinu više i uspeo da napravi brejk koji mu je obezbedio pobedu.

Lajović će u narednom kolu igrati sa boljim iz duela Hurkač - Davidovič Fokina.