Turnir na Majorci: Poraz Dušana Lajovića u prvom kolu

21/06/2022

-

17:46

Dušan Lajović - Copyright profimedia

Dušan Lajović je poražen u prvom kolu tuirnira na Majorci. Nemac Danijel Altmajer, tek za jednu poziciju slabije plasiran od srpskog tenisera na ATP list (64. mesto), slavio je rezultatom 2:0 (7:5, 7:6 (7:2).

Meč je trajao sat i po, a viđen je samo jedan brejk. Altmajer je oduzeo Lajoviću servis u 12. gemu prvog seta za vođstvo od 1:0.

U drugom setu rivali su bili sigurni na svom servisu, jedinu brejk loptu imao je Lajović u 8. gemu, ali je njegov protivnik uspeo da izjednači na 4:4.

Altmajer je krenuo furiozno u taj-brejku, oduzeo dva servisa Lajoviću, poveo sa 5:0 i prednost sačuvao do kraja.

U osmini finala nemački teniser će odmeriti snagu sa boljim iz duela Sebastijan Baez - Džordan Tompson.