Novak Đoković ubedljiv za plasman u treće kolo Vimbldona

-

16:43

Novak Đoković - Copyright Tanjug/ AP Photo/Alastair Grant

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona. Pobedio je Tanasija Kokinakisa iz Australije.

Nakon manjih problema na startu turnira, Đoković nije imao iste u drugoj rundi trećeg grend slema u sezoni.

Pobedio je 3:0 u setovima (6:1, 6:4, 6:2), posle dva sata i dva minuta igre.

Naredni rival na Vimbldonu biće mu sunarodnik Miomir Kecmanović.

Novak Đoković je uverljivom igrom savladao u drugom kolu Vimbldona Tanasija Kokinakisa iz Australije 3:0.

Dobrim servisom, bez mnogo grešaka kao u prvom kolu protiv Kvona, Đoković je od starta jasno stavio do znanja Tanasiju Kokinakisu, ali i publici na Vimbldonu, da želi brzo da završi posao.

Napravio je brejk u drugom gemu, poveo je 3:0 i onda je bez većih problema nastavio "čišćenje" rivala i dobio je prvi set 6:1 za okruglo 30 minuta.

Zaigrao je nešto bolje Australijanac u drugom setu, ali je napravio duplu servis grešku u nevreme što mu Đoković nije oprostio pa je brejkom u trećem gemu krenuo ka osvajanju trećeg seta (3:1). Novakov retrn, posebno na drugi servis bio je nedokučiva enigma za 193 santimetara visokog tenisera, 79. na ATP listi koji je ipak popravio servis i smanjio na 3:2.

Mučio se Novak u šestom gemu, ali je uspeo da ga reši u svoju korist, kao i naredna dva na svoj servis za trijumf u drugom setu 6:4.

Ponovo je, kao u prvom setu, Đoković u trećem bio ubedljiv i pobedio rezultatom 3:0 na nastavak borbe za novu grend slem titulu.