17:43

Lajović zaustavljen u drugom kolu Vimbldona - Copyright Tanjug/AP/Alberto Pezzali

Srpski teniser Dušan Lajović završio je učešće na ovogodišnjem Vimbldonu.

Lajović je poražen u drugom kolu od tenisera iz Kazahstana, Aleksandera Bublika.

Bilo je 3:0 u setovima (7:6, 6:2, 7:5), a meč je trajao dva sata i četiri minuta igre.

Protivnik Bubliku u narednoj rundi trećeg grend slema u sezoni biće 28. tenier sveta Fransis Tijafo iz SAD.

Lajović nije imao velike šanse protiv 38. tenisera sveta, iako je prvi set bio prilično izjednačen.

Bublik je u prvom gemu imao dve brejk prilike, ali Lajović nije dozvolio da izgubi servis. Nakon toga je bilo izjednačeno i prvi set je ušao u taj-brejk.

I u njemu je viđena velika borba. Bublik je imao dve set lopte, Lajović ih je spasio, pa je i on sam imao jednu, koju nije iskoristio. Kazahstanski teniser realizovao je treću.

Potom je bio ubedljiv u drugom setu, u kom je dva puta oduzeo servis Lajoviću.

Treći set ponovo je doneo izjednačenu igru. nije bilo brejk prilika sve do 12. gema, u kom je Bublik dobio prvu i odmah je iskoristio za pobedu i prolaz dalje.