14/05/2021

-

16:44

Rafael Nadal - Copyright Tanjug/Fabrizio Corradetti/LaPresse via AP

Španski teniser Rafael Nadal se plasirao u polufinale Mastersa u Rimu, pobedivši šestog tenisera sveta Aleksandra Zvereva sa 2:0 (6:3, 6:4).

Ovo je bio osmi duel Zvereva i Nadala, a trenutni skor je 6:2 za Španca.

U meču koji je trajao dva sata, Zverev je imao svoje šanse, ali nije uspeo da ih iskoristi.

Prvi set Nadal je otvorio odlično, osvojivši prva četiri gema. Zverev je uspeo da smanji na 4:2, ali je zatim Nadal uspeo da slavi sa 6:3.

Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

Nešto veća borba viđena je u drugom setu, gde Nadal nije iskoristio brejk loptu u početnom gemu. U četvrtom, Zverev je čak vodio sa 40:0, ali ga je Nadal stigao za 2:2.

Jedan brejk je bio dovoljan Nadalu za 3:2, pa je, osvojivši sve ostale servis gemove, slavio i u drugom setu, rezultatom 6:4.

Nadalov protivnik u polufinalu biće Rejli Opelka, koji je bio bolji od Argentinca Federika Delbonisa sa 2:0 (7:5, 7:6).