Kecmanović poklekao pred Fricom u finalu, ostao bez druge ATP titule u karijeri

19/02/2023

-

23:12

Kecmanović poklekao pred Fricom u finalu, ostao bez druge ATP titule u karijeri - Copyright AP Photo/Lynne Sladky / AP Photo/Frank Franklin II

Nije uspeo Miomir da kruniše dobru nedelju u Delrej Biču. U finalu je poražen od Tejlora Fric a sa 2:1.

Po setovima je bilo 6:0, 5:7, 6:2, u korist Amerikanca.

Prvi set apsolutno je bio za zaborav. Fric je iz svlačionice izašao motivisan, a Miomir nervozan, što je proirokovalo da domaći igrač osvojio prvi set bez izgubljenog gema.

U drugom setu Kecmanović se opustio, počeo bolje da igra i bio je ravnopravan protivnik sedmom teniseru planete. Pri rezultatu 5:5, Kecmanović je napravio brejk, koji je potom potvrdio i tako poravnao rezultat u setovima.

Ipak, u odlučujećem delu igre talentovani srpski as posustao je u četvrtom gemu kada je pretpeo ključan brejk, a Fric je do kraja duela sigurnim servisima osvajao svoje gemove i tako došao do pete ATP titule u karijeri.

Miomiru je imao priliku da osvoji drugi turnir u karijeri, pošto je do sada osvojio samo Kicbil 2020. godine kada je u finalu nadigrao Janika Hofmana 6:4, 6:4.