Andrej Rubljov nadigrao Molčana i plasirao se u finale Srpska opena

22/04/2023

-

16:11

Andrej Rubljov - Copyright Tanjug/(AP Photo/Kamran Jebreili)

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se danas u finale Srpska opena u Banjaluci, pošto je pobedio Slovaka Aleksa Molčana sa 2:0 (6:2, 6:4). Meč je trajao sat vremena i 30 minuta.

Rubljov je dominantno otvorio prvi set i već u trećem gemu oduzeo servis protivniku. Isto je Rus ponovio u petom gemu, nakon čega je mirno servirao do kraja za osvajanje seta.

U drugom setu Molčan je zaigrao bolje i agresivnom igrom sa linije uspeo da nakon izgubljenog trećeg gema, brejk vrati u šestom gemu. Koliko je igra i jednog i drugog oscilirala pokazuje da je već u narednom gemu Slovak izgubio servis ali ga potom ekspresno vratio u osmom gemu sa ribrejkom. Rubljov je uspeo da po treći put brejkne protivnika i tako osvoji i drugi set.

A post shared by Srpska Open (@srpskaopen)

U finalu Rubljov će se sastati sa boljim iz duela Dušana Lajovića i Miomira Kecmanovića.