Đoković dobio rivala na Mastersu u Rimu, Đere u drugom kolu, Krajinović eliminisan

10/05/2023

-

16:25

Novak Đoković - Copyright profimedia

Vodeći teniser sveta, Novak Đoković, dobio je danas rivala u drugoj rundi turnira serije 1.000 u Rimu, pošto je Tomas Martin Ečeveri rešio svoj duel sa nesuđenim protivnikom branica rimskog trofeja Luka van Eša - 2:0 (7:6, 6:3). Argentinac je to učinio za jedan sat i pet minuta "reketanja" sa Francuzem.

Laslo Đere se plasirao u drugo kolo Mastersa u Rimu pošto mu je Francuz Konstan Letijen predao meč posle prvog seta. Srpski teniser je izgubio startni gem, da bi onda nanizao šest uzastopnih i dobio je prvi set uverljivo 6:1. Francuza je mučila povreda pa je rešio da preda meč. Đere će u drugom kolu igrati protiv Holanđanina Botika Fan de Zandšulpa.

Spisak srpskih učesnika u muškom singlu Mastersa u Rimu ekspresno je skraćen za jedno ime, jer je Filip Krajinović poražen u današnjem duelu prvog kola sa Martonom Fučovičem iz Mađarske - 0:2 (4:6, 2:6). Meč je trajao 86 minuta, a bio je lišen velike rezultatske neizvesnosti. Fučoviča čeka duela sa Australijanacem Aleks de Minorom.