MUP: Uhapšena dva pripadnika kriminalne grupe "Kavači" iz Crne Gore zbog teškog ubistva (VIDEO)
Komentari
02/07/2025
-15:31
U Srbiji su danas uhapšrena dva državljanina Crne Gore koji su pripadnici organizovane kriminalne grupe "Kavači" i saradnici Radoja Zvicera, za kojima je crnogorsko Ministarstvo unutrašnjih poslova raspisalo Interpolovu poternicu zbog izvršenog krivičnog dela teško ubistvo, saopšteno je iz MUP-a Srbije.
Kako je saopšteno, oni su kao pripadnici takozvanog kavačkog klana u Crnoj Gori optuženi za otmicu Mila Radulovića zvanog Kapetan i teško ubistvo Damira Hodžića i Adisa Spahića, dok se jedan od njih sumnjiči i za ubistvo Vase Delibašića, 2018. godine u Baru.
Prilikom pretresa stanova na više lokacija u Beogradu koje su uhapšeni koristili, pronađeni su revolver i dve falsifikovane lične isprave Crne Gore, zbog čega im se na teret u Srbiji stavljaju krivična dela nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija i falsifikovanje isprave.
Odreženo im je zadržavanje do 48 sati i, uz krivičnu prijavu, biće privedeni nadležnom tužilaštvu.
Hapšenje su izveli pripadnici Službe za borbu protiv organizovanog kriminala Uprave kriminalističke policije MUP-a Srbije u saradnji sa FAST timom za ciljane potrage MUP i u koordinaciji sa Javnim tužilaštvom za organizovani kriminal u Beogradu.
Komentari (0)