U Beogradu na vodi ubijen Filip Ivanović: Bio na poternici Interpola, osumnjičen za ubistva u Belvilu i u Crnoj Gori
Komentari
17/10/2025
-13:10
U naselju Beograd na vodi noćas je, kako se sumnja, ubijen Filip Ivanović, crnogorski državljanin, za kojim je bila raspisana poternica jer je pobegao iz kućnog pritvora u decembru prošle godine, saznaje Tanjug.
Njemu se u beogradskom Višem sudu sudilo zbog sumnje da je učestvovao u ubistvu Bojana Mirkovića u novembru 2020. godine. Ivanović je iz kućnog pritvora pobegao 4. decembra 2024. godine, manje od mesec dana pre izricanja presude za ubistvo u Belvilu.
Interpol
Pored toga iz Uprave policije Crne Gore su naveli, kada je Ivanović pobegao, da je Generalni sekretarijat INTERPOL-a u Lionu objavio međunarodnu poternicu za Ivanovićem, koji se potražuje radi vođenja krivičnog postupka pred Višim sudom u Podgorici zbog krivičnih dela - stvaranje kriminalne organizacije, kao saizvršilac za krivično delo ubistvo i krivično delo teško ubistvo.
MUP je ranije saopštio da je uhapšen Đ.Z. (21), zbog sumnje da je u Bulevaru Vudroa Vilsona sinoć oko 23.15 sati hicima iz vatrenog oružja usmrtio muškarca. Kod ubijenog su pronađena lična dokumenta za koje se sumnja da su falsifikovana, dok je kod osumnjičenog takođe pronađena lična karta za koju se sumnja da je falsifikovana. Pored njega još jedna osoba je dovedena u službene prostorije.
Komentari (0)