Vreme za vikend pravo jesenje, a na snazi i dalje žuti meteo alarm
Komentari
13/12/2025
-08:18
Bližimo se sredini decembra što znači da nam je početak zime sve bliži. Vreme ipak ostaje pravo jesenje - oblačno i tmurno sa maglom i sumaglicom u nizijama, dolinama i kotlinama. U višim planinskim predelima smenjivaće se sunce i oblaci, a temperatura u celoj zemlji ostaje oko proseka. Prva polovina decembra donela nam je veoma toplo, ali kišovito vreme, dok ćemo u danima koji su pred nama imati znatno stabilniju situaciju - suvo i mirno, ali hladnije vreme.
Meteorološkinja Euronews Srbija Ljubica Gojković kaže da se polje visokog vazdušnog pritiska stacioniralo iznad centralne Evrope, a prema trenutnim prognostičkim modelima tu će ostati u narednih 10 dana.
Današnji dan nam donosi oblake, maglu i sumaglicu u Vojvodini, dolinama i kotlinama, dok će na istoku i jugu biti pretežno sunčano.
Temperatura će se kretati oko proseka u većini mesta - od pet na severu do osam stepeni na istoku zemlje.
Vetar će biti slab promenljivog pravca što pogoduje zadržavanju magle, ali i zagađujućih materija u prizemnom sloju atmosfere.
Do kraja nedelje na snazi će biti žuti meteo alarm, a dodatni oprez se savetuje osobama sa respiratornim tegobama.
Slično vreme obeležiće i drugi dan vikenda uz delimično razvedravanje u centralnim predelima.
U Vojvodini i Pomoravlju ostaje oblačno sa maglom, a u celoj zemlji biće za nekoliko stepeni hladnije.
Nedeljno jutro osvanuće sa temperaturom oko nule i prizemnim mrazom, dok tokom dana živa u termometru neće prelaziti 5. podeljak.
Početkom naredne nedelje prognozira se jačanje jugoistočnog vetra što će omogućiti porast temperature, ali i razvedravanje. Tako će se temperatura već od utorka kretati malo iznad 10.podeljka, ali ćemo imati hladna i mrazna jutra, sa temperaturom i do -5 stepeni u nižim predelima.
Komentari (0)