Đurić: Srbija ponosna na demokratske napore, za žaljenje pogrešno tumačenje
Komentari
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić izjavio je da je Srbija ponosna na svoje demokratske napore, uključujući inicijativu Otvoreni Balkan, da podstiče ekonomsku saradnju i povezanost u regionu kako bi podstakla stabilnost i stvorila prosperitet za sve uključene nacije.
On je to rekao za Foks njuz reagujući na izjavu bivšeg albanskog predsednika Iljira Mete da je inicijativa Otvoreni Balkan "alternativa protiv evropskih integracija" i naglasio da je za žaljenje što se demokratski napori Srbije pogrešno tumače kao podrivanje demokratije, a zapravo rade suprotno - jačanjem saradnje i međusobnog razumevanja.
Đurić je rekao da Srbija nastoji da doprinese i održi stabilnost, bezbednost i prosperitet regiona i da ostaje posvećena procesu integracije u Evropsku uniju, što je tačka oko koje su mnogi na Zapadu skeptični.
"Angažman Srbije na Balkanu vođen je principima demokratije, poštovanja suvereniteta i regionalne saradnje. Posvećeni smo našem putu u EU, a istovremeno težimo partnerstvima koja doprinose miru i razvoju u regionu", rekao je Đurić.
Dodao je da je jačanje saradnje sa Sjedinjenim Američkim Državama među glavnim spoljnopolitičkim prioritetima Vlade Srbije.
"Naši politički, ekonomski i kulturni odnosi su prošli pozitivnu i korisnu transformaciju poslednjih godina, i mi smo posvećeni daljem unapređenju ovog partnerstva na obostranu korist naših nacija. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je o svemu tome bio veoma javan", rekao je Đurić i podsetio na reči Vučića da verujemo da pripadamo Evropi i da je članstvo u EU strateški, trajni stav koji nećemo menjati.
Komentari (0)