Politika

Lončar uručio ugovore o radu još jednoj grupi zdravstvenih radnika koji se vraćaju u Srbiju

Komentari
Lončar uručio ugovore o radu još jednoj grupi zdravstvenih radnika koji se vraćaju u Srbiju
Lončar uručio ugovore o radu još jednoj grupi zdravstvenih radnika koji se vraćaju u Srbiju - Copyright Tanjug/Miloš Milivojević

Autor: Tanjug

16/05/2025

-

08:49

veličina teksta

Aa Aa

Ministar zdravlja u Vladi Republike Srbije dr Zlatibor Lončar uručio je ugovore o radu još jednoj grupi zdravstvenih radnika koji se sa rada u inostranstvu, preko Kancelarije za dijasporu Ministarstva zdravlja, vraćaju u našu zemlju, i počinju da rade u našim bolnicama.

Tom prilikom, ministar Lončar je istakao da je znanje i iskustvo zdravstvenih radnika iz dijaspore koji se vraćaju u zemlju dragocen resurs koji će dodatno doprineti daljem razvoju i napretku našeg zdravstvenog sistema.

Ministar Lončar je ugovore o radu uručio medicinskim sestrama Daliborki Antić, Milici Milosavljević, Milici Milošević i Ani Ivić, koje se nakon rada u Nemačkoj i Austriji vraćaju i nastaviće svoj rad u OB Leskovac, ZC Prokuplje, Domu zdravlja Kragujevac i Domu zdravlja Veliko Gradište. 

Tanjug/Miloš Milivojević

 

Milica Milosavljević istakla je posle sastanka sa ministrom da je posle rada u Nemačkoj odlučila da se vrati u svoju zemlju.

“Ovaj projekat i posao mi mnogo znače i ja sam zahvalna državi i ministarstvu na ovome što rade za nas koji hoćemo da se vratimo. Ceo proces povratka je bio jako brz i nisam verovala da je sve tako brzo išlo”, rekla je ona. 

Pored njih, nakon više od 15 godina rada u Južnoafričkoj Republici, u Srbiju se vratio dr Milan Dedić koji će karijeru nastaviti u Gradskom zavodu za hitnu medicinsku pomoć Beograd, kao i dr Ivan Radenković, koji će nakon rada u Royal Cornwall Hospitals NHS trust - University of Exeter Medical School u Engleskoj svoj profesionalni razvoj nastaviti u UKCS na Klinici za gastroenterohepatologiju.

Doktor Milan Dedić radio je u bolnici koja je, kako kaže, nekada bila najveća na celom svetu, a danas je najveća na afričkom kontinentu.

“Pre dvadeset godina otišao sam u Južnoafričku Republiku, moja sestra je bila tamo i htela je da joj se svi priključimo tamo. Odlučio sam se da se vratim i prenesem znanje i iskustvo koje sam stekao tamo”, poručio je Dedić.

Tanjug/Miloš Milivojević

 

Mlada doktorka Nevena Manojlović će, umesto na Klinici St. Gallen, svoj profesionalni angažman nastaviti u Institutu za transfuziju krvi Beograd.

Ministarstvo zdravlja otvorilo je krajem prošle godine posebnu Kancelariju za saradnju sa našim lekarima koji trenutno žive i rade u inostranstvu.

Kancelarija je zainteresovanim lekarima na usluzi u vezi sa razmenom mišljenja, inicijativa, organizacijom stručnih usavršavanja medicinskog kadra, a pruža i sve neophodne informacije o mogućnostima i pomoć pri zapošljavanju u nekoj od naših zdravstvenih ustanova.

Zainteresovani lekari koji rade u inostranstvu sve informacije mogu dobiti putem telefona Kancelarije +381648811379, kao i mail adrese dijaspora@zdravlje.gov.rs .

AI Preporuka

Komentari (0)

Srbija