Politika

Đurić sa predsednikom Parlamenta Gane: Jačanje parlamentarnog dijaloga od velikog značaja za unapređenje odnosa

Komentari
Đurić sa predsednikom Parlamenta Gane: Jačanje parlamentarnog dijaloga od velikog značaja za unapređenje odnosa
Đurić sa predsednikom Parlamenta Gane: Jačanje parlamentarnog dijaloga od velikog značaja za unapređenje odnosa - Copyright TANJUG/ Ministarstvo spoljnih poslova

Autor: Tanjug

18/07/2025

-

19:33

veličina teksta

Aa Aa

Ministar spoljnih poslova Marko Đurić sastao se danas u Akri sa predsednikom Parlamenta Republike Gane Albanom Sumanom Kingsfordom Bagbinom i članovima Parlamenta.

Sagovornici su se saglasili da je parlamentarna saradnja značajan kanal komunikacije dve zemlje i da je jačanje parlamentarnog dijaloga od velikog značaja za unapređenje celokupnih bilateralnih političkih i ekonomskih odnosa dva naroda.

“Zadovoljan sam zbog nedavno formirane Poslaničke grupe prijateljstva sa Srbijom u Parlamentu Gane, koja će dodatno povezati poslanike i zajedno sa Grupom prijateljstva sa Ganom u Narodnoj skupštini Srbije nadograditi dijalog na nivou izvršne vlasti”, naglasio je Đurić.

Obe strane su izrazile želju za što skorijom posetom Srbiji. 

 

Komentari (0)

Srbija