Politika

Bratina: U Srbiju se nikada do sada nije išlo pred kuću političkih neistomišljenika

Komentari
Bratina: U Srbiju se nikada do sada nije išlo pred kuću političkih neistomišljenika
Boris Bratina - Copyright Tanjug video

Autor: Tanjug

22/07/2025

-

11:47

veličina teksta

Aa Aa

Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina izjavio je danas da će buduće generacije pamtiti vreme u kojem su blokaderi dolazili do porodičnih kuća svojih neistomišljenika, poput Miloša Vučevića, Nemanje Starovića, Marka Stojčića i drugih, ističući da se to u Srbiji nikada ranije nije dešavalo.

"Zapravo, dešavalo se od 1941. do 1945. kada su Nemci dolazili i odvodili ljude iz kuća", rekao je Bratina za TV "Prva".

Ocenio je da su tehnike korišćene u obojenim revolucijama u Srbiji najsavremenije, dodajući da su takve revolucije zabeležene u mnogim istočnim zemljama, uključujući neuspeli pokušaj masovnih demonstracija u Grčkoj, dok kod nas protesti dugo traju.

"Vrlo je složen mehanizam svega što su protestanti radili. Taj mehanizam možda se može porediti samo s iskustvima od pre 20 i više godina, mislim na devedesete, posebno 1996. godinu. Međutim, ovo vreme je bitno različito, jer sada nemamo sankcije, ratove i slično, ali je mehanizam utoliko složeniji“, istakao je Bratina.

Na molbu da pojasni svoju raniju ocenu da pojedini mediji vode rat protiv države, Bratina je rekao da nije za zabranu medija.

"Ne zagovaram zabranu medija, ali za mene je ozbiljan problem činjenica da dve Šolakove televizije ne proizvode program tamo odakle tvrde da jesu. Prekogranična emitovanja su u redu, postoji sporazum o tome, ali nije u redu da program koji zapravo proizvodite ovde plasirate ovde, a tvrdite da ga reemitujete", rekao je.

Ocenio je da je to besmisleno, posebno kada te televizije proizvode program uživo, bez vremena za reemitovanje.

"Ljudi od zakona koji bi o tome trebalo da vode računa moraju reagovati, jer nisu ispoštovane odrednice sporazuma. Oni moraju proizvoditi program tamo, a ovde ga reemitovati. To dovodi do pravnog problema", naveo je Bratina.

Istakao je da postoje brojne radio-stanice i druge platforme, "čitav roj različitih medija", koji emituju poruku da je potrebno po svaku cenu promeniti izvršnu vlast, pa čak i društveni poredak.

Ocenio je da je medijska scena u Srbiji polarizovana i da će ministarstvo kojim rukovodi pokušati da dovede do dijaloga između različitih aktera.

"To su u prvoj liniji novinarska udruženja, zatim televizije, radio-stanice, razne platforme, kako bismo pronašli zdravo srce novinarstva", rekao je Bratina.

Komentari (0)

Srbija