Đurđev: Američka služba za imigraciju i carinu (ICE) pokazala kako se brani država od ekstremista i terorista
Komentari
10/01/2026
-16:07
Protesti u SAD dirigovani su iz istih centara moći kao i oni koje već 14 meseci gledamo u Srbiji. I jednima i drugima su nalogodavci globalisti iz duboke države kojima su neprijatelji hrišćanske vrednosti. U slučaju aktuelnih dešavanja u Mineapolisu vidimo kako američka država pokazuje snagu i sposobnost da se izbori sa takvim kancerom, izjavio je predsednik Srpske lige Aleksandar Đurđev.
On je objasnio da popularni ICE svih ovih dana samo vrši službenu dužnost u skladu sa zakonom.
"Na snimcima dostupnim javnosti se jasno vidi da je osoba za volanom krenula automobilom ka jednom od službenih lica ICE sa ciljem da ga povredi, a dodatni problem je činjenica da je upucana osoba bila radikalizovana levičarka", objašnjava Đurđev.
Predsednik Srpske lige upozorio je da se ICE i policija u SAD suočavaju sa istim blokadama sa kojima se mesecima suočava i Srbija, te da iz Trampovih poteza treba da izvučemo neke važne pouke.
"Tramp je, čim je došao na vlast, povećao ovlašćenja i finansije za ICE. Ekstremni levičari će u Srbiji, baš kao i u SAD, biti sve radikalizovaniji, te će biti nužno da se našim organima bezbednosti daju veća ovlašćenja, više novca, te da se osnuju nove jedinice i službe za potrebe razbijanja levičarskih terorističkih ćelija i njihovih blokada", zaključio je Đurđev.
Komentari (0)