Kazne za privedene na Gazimestanu: Po 700 evra, pojedinima i zabrana ulaska na KiM tri godine
Komentari
Osnovni sud privremenih institucija u Prištini izrekao je danas novčane kazne u iznosu od 700 evra za 36 osoba koje su privedene u nedelju na Gazimestanu, nakon parastosa Kosovskim junacima, a osobe koje nemaju dokumenta privremenih institucija biće proterane sa Kosova i Metohije.
U obrazloženju presude navedeno je da su, uprkos upozorenjima nadležnih, navodno uzvikivali parole "Kosovo je Srbija" i podizali tri prsta.
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Osuđeni su novčano kažnjeni sa po 700 evra. Novčane kazne su dužni da plate u roku od 15 dana od pravosnažnosti presude.
Za lica koja nisu imala kosovska dokumenta izrečena je mera proterivanja sa Kosova, uz zabranu ulaska u trajanju od tri godine.
Podsetimo, na saslušanju održanom u ponedeljak, svih 36 privedenih su se izjasnili da nisu krivi. Njima su prethodno, nakon što su u nedelju uveče pušteni, privremeno oduzeta dokumenta kao mera da će se pojaviti pred sudom. Tzv. kosovska policija privela je u nedelju na Gazimestanu 36 osoba, među kojima i jedno maloletno lice, a nakon saslušanja oni su pušteni. Među privedenima su osobe sa KiM, iz Crne Gore i iz centralne Srbije.
Pripadnici tzv. kosovske policije su, po završetku parastosa na Gazimestanu u nedelju, na Vidovdan, na izlazu iz spomen-kompeksa, napravili špalir i privodili pojedince, koji su potom prebačeni u Prištinu.
Komentari (0)