Macut sa Urkizom: Vlada nastoji da pruži pomoć da Beograd bude regionalni centar Interpola
Komentari
Premijer Srbije prof. dr Đuro Macut razgovarao je danas sa generalnim sekretarom Interpola Valdesijem Urkizom, koji boravi u poseti Srbiji, o radu te organizacije i istakao da je Vlada Srbije zainteresovana da pruži pomoć kako bi Beograd bio regionalni centar Interpola.
"Rad takvih kancelarija može da doprinese podizanju nivoa regionalne usaglašenosti Interpola, imajući u vidu značaj organizacije u borbi protiv različitih vrsta kriminala koji ima međunarodni karakter", rekao je Macut, a saopštila Vlada Srbije.
Istakao je da Interpol nije i ne treba da bude politizovan, već u službi javne međunarodne bezbednosti, a profilisanje kroz regionalne kancelarije jeste njegova budućnost, s obzirom na to da svaki region ima svoje specifičnosti.
Generalni sekretar Interpola Valdesi Urkiza rekao je da je uloga Srbije u Interpolu ključna, posebno kada je reč o identifikaciji ruta različitih kategorija krijumčarenja.
Tanjug/Vlada Republike Srbije
Dodao je da zato Srbija nema značajnu poziciju samo u regionalnom smislu, već i u međunarodnoj mreži Interpola, imajući u vidu angažovanje naše zemlje u brojnim aktivnostima te organizacije, navedeno je u saopštenju.
Komentari (0)