U teritorijalnim vodama Katara srušio se helikopter, poginulo šest osoba
Komentari
22/03/2026
-08:27
Helikopter se srušio u teritorijalnim vodama Katara zbog "tehničkog kvara" tokom "rutinskog" leta, a za posadom i putnicima se traga, saopštilo je danas katarsko Ministarstvo odbrane.
"Katarski helikopter je doživeo tehnički kvar tokom rutinske misije, što je dovelo do njegovog pada u teritorijalnim vodama države", navelo je Ministarstvo u objavi na mreži Iks.
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) Katara saopštilo je danas da je u padu helikoptera u teritorijalnim vodama te zemlje do sada utvrđeno da je poginulo šest osoba, čija su tela pronađena.
U saopštenju koje je objavljeno na platformi Iks navodi se da je u akcijama potrage za nestalima u padu helikoptera u teritorijalnim vodama te zemlje "do sada pronađeno šest od sedam nestalih osoba", čija je smrt utvrđena.
Dodaje se da je u toku intenzivna potraga s ciljem da se pronađe još jedna nestala osoba, koja je bila u helikopteru. Katarsko Ministarstvo odbrane saopštilo je ranije danas da se helikopter srušio zbog "tehničkog kvara" tokom "rutinskog" leta.
"Katarski helikopter je doživeo tehnički kvar tokom rutinske misije, što je dovelo do njegovog pada u teritorijalnim vodama države", navelo je Ministarstvo.
Katar nije precizirao prirodu misije niti broj ljudi na letelici a trenutno nije poznato da li je ovaj incident povezan sa ratom na Bliskom istoku.
Katar je bio meta nekoliko napada Teherana od početka američko-izraelskih napada na Iran 28. februara, kada je Iran u znak odmazde počeo da raketama i dronovima gađa ciljeve u susednim zemljama, navodeći da to čini zbog američkog prisustva.
Komentari (0)