Planeta

Protest ultraortodoksnih Jevreja ispred kafića u Jerusalimu koji radi subotom

Komentari
Protest ultraortodoksnih Jevreja ispred kafića u Jerusalimu koji radi subotom
Protest ultraortodoksnih Jevreja ispred kafića u Jerusalimu koji radi subotom - Copyright Tanjug AP/Ohad Zwigenberg

veličina teksta

Aa Aa

Ultraortodoksni Jevreji, poznati kao haredi, sedmu nedelju zaredom protestuju ispred kafića "Basimta" u centralnom delu Jerusalima zbog toga što taj lokal radi tokom šabata (subotom), jevrejskog dana odmora, može se videti na snimcima sa protesta.

Na protestu su prisutni i kontrademonstranti iz organizacije Pink Front, koji drže transparente sa porukama "Sveto pravo na kafu" i "Pre ćemo umreti nego piti instant", što predstavlja igru rečima na slogan koji koriste haredi muškarci protestujući protiv obaveznog služenja vojnog roka u Izraelskim odbrambenim snagama (IDF), prenosi Tajms of Izrael.

Tanjug AP/Ohad Zwigenberg

 

Prema objavama aktivista na internetu, brava na vratima kafića navodno je tokom noći oštećena, zbog čega je jutros njegovo otvaranje na kratko odloženo. Za sada nema izveštaja da je bilo ko uhapšen.

Komentari (0)

Svet