Region

Federalni ministar unutrašnjih poslova: Podignut stepen pripravnosti, pozivam SIPA da se uozbilji

Komentari
Federalni ministar unutrašnjih poslova: Podignut stepen pripravnosti, pozivam SIPA da se uozbilji
Federalni ministar unutrašnjih poslova: Podignut stepen pripravnosti, pozivam SIPA da se uozbilji - Copyright Prinstscreen YouTube/Mirza Vranj NOVO

veličina teksta

Aa Aa

Federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak oglasio se nakon što su policijski službenici Ministarstva unutrašnjih poslova RS sprečili policijske službenike Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) da na području Istočnog Sarajeva privedu predsednika RS Milorada Dodika.

"Razgovarao sam s direktorom Federalne uprave policije Vahidinom Munjićem koji me je informisao kako je Federalna uprava policije odmah podigla stepen pripravnosti, a da su u bazu upućeni i pripadnici Specijalne policijske jedinice", naveo je Isak.

Dodao je da je Federalna uprava policije spremna istog momenta delovati i pružiti asistenciju Državnoj agenciji za istrage i zaštitu (SIPA) ukoliko za to dobije naredbu državnih pravosudnih institucija, prenosi Euronews.ba.

"Pozivam glavne inspektore i odgovorna lica u SIPA-i da se uozbilje. Slanje nekoliko inspektora pred Administrativni centar Vlade RS u Istočnom Sarajevo s naredbom da pokušaju privesti Milorad Dodik i to sve bez asistencije Specijalne jedinice SIPA-e zaista baca sumnju u sposobnost državne agencije da osigura dosledno poštovanje zakona na celoj njenoj teritoriji ili govori o nesposobnosti rukovodećih kadrova da analiziraju i isplaniraju uspešno izvršenje operativne akcije", navedeno je u reakciji ministra Isaka, saopšteno je iz FMUP-a.

Komentari (0)

Evropa