U Tirani 15. protest protiv vlade Edija Rame i projekta izgradnje odmarališta
Komentari
U centru Tirane večeras je održan 15. uzastopni protest protiv albanskog premijera Edija Rame, i protiv projekta izgradnje luksuznog odmarališta u Zvernecu, iza koga stoji firma Džareda Kušnera, zeta američkog predsednika Donalda Trampa.
Nakon skupa ispred kabineta premijera, na kome je učestvovalo više hiljada ljudi, demonstranti su počeli protestnu šetnju ulicama Tirane uz ritam bubnjeva i sa nacionalnim zastavama u rukama, a neki od njih nosili su transparente na kojima je pisalo "Rama podnesi ostavku", "Došao je tvoj kraj", "Albanija nije na prodaju" i "Rama u zatvor, Beriša u zatvor", prenosi Albanian post.
Tokom protesta, organizatori su pozvali Kancelariju specijalnog tužioca (SPAK) da preduzme konkretne mere protiv zvaničnika koji su osumnjičeni za korupciju.
Nekoliko minuta pre početka protesta, premijer Edi Rama objavio je dugačak odgovor u kojem je odbacio optužbe o prodaji javne teritorije i promeni statusa zaštićenih područja kako bi se otvorio put investicijama.
Rama je izjavio da ostrvo Sazan ostaje državno vlasništvo i da nije prodato niti se planira da bude prodato, dok je za lokaciju u Zvernecu naglasio da je to privatna imovina koja je registrovana u katastru i koju su investitori kupili u skladu sa zakonskim procedurama.
Prema njegovim rečima, projekat u Zverncu još nije dobio građevinsku dozvolu i nalazi se u fazi pripreme tehničke dokumentacije, dok su vlasti zatražile izradu Detaljne procene uticaja na životnu sredinu pre donošenja konačne odluke.
Komentari (0)