Dodik: Dajem saglasnost da Izetbegović objavi snimak našeg razgovora
Komentari
Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik rekao je danas da daje saglasnost predsedniku Stranke demokratske akcije (SDA) Bakiru Izetbegoviću da objavi snimak njihovog telefonskog razgovora.
Dodik je istakao na platformi X da je Izetbegović tražio da se objavi snimak njihovog razgovora.
"Siguran sam da je on snimio. Dajem mu saglasnost da to uradi. I svi drugi koji su taj razgovor snimili, imaju moju saglasnost da ga objave", napisao je Dodik.
Dodik i Izetbegović obavili su telefonski razgovor u sredu, a poziv je usledio nakon Izetbegovićevog gostovanja na Federalnoj televiziji, tokom kojeg je izjavio da Dodik "mora da se ukloni iz politike" i da će to morati da se "reši nekom silom".
Dodik je u sredu, posle telefonskog razgovora sa Izetbegovićem, objavio na platformi X, da se Bakir Izetbegović nemušto branio i pravdao na način da nije rekao ni "da" ni "ne", kao i da ni u jednom trenutku nije uspeo da objasni svoju izjavu u kojoj je pozvao na uklanjanje silom.
"Umesto preuzimanja odgovornosti za izrečene reči, svedočio sam pokušajima relativizacije i izbegavanja suštine pretnji. Zbog toga moj stav ne samo da ostaje isti, već sam nakon ovog razgovora još uvereniji da je ono što je izrečeno u emisiji bilo veoma jasno i nedvosmisleno. Drago mi je da sam štetočina njihove politike", naveo je Dodik.
Izetbegović je rekao u sredu za Federalnu televiziju da međunarodna zajednica godinama popušta pred Dodikovim potezima.
"Permanentno se povlače pred njim. Permanentno mu daju više nego što treba. Taj čovek je izvan zakona. Za sve ljude u ovoj zemlji vredi zakon, samo za Dodika ne vredi. Moraće se na kraju krajeva ta stvar nekom silom rešiti. Pravosuđe i međunarodna zajednica će morati da promene zakone", naveo je Izetbegović.
Komentari (0)