Region

Uhapšen Hrvat zbog krijumčarenja migranata, traga se za saučesnikom - državljaninom Srbije

Komentari
Uhapšen Hrvat zbog krijumčarenja migranata, traga se za saučesnikom - državljaninom Srbije
Uhapšen Hrvat zbog krijumčarenja migranata, traga se za saučesnikom - državljaninom Srbije - Copyright Denis LOVROVIC / AFP / Profimedia

veličina teksta

Aa Aa

Zagrebačka policija uhapsila je danas muškarca (42) hrvatskog državljanina zbog sumnje da je zajedno sa muškarcem (55), državljaninom Srbije za kojom se traga, krijumčario migrante u Hrvatsku.

Muškarac koji je hrvatski državljanin je osumnjičen da je počinio krivično delo protivzakonitog ulaženja, kretanja i boravka u Hrvatskoj, drugoj državi članici Evropske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma, odnosno da je, iz koristoljublja i za novčanu naknadu, dogovorio sa 55-godišnjakom prevoz većeg broja stranih državljana koji su prethodno na nezakonit način ušli u Hrvatsku, prenosi Hina.

U saopštenju se navodi da je migrante osumnjičeni muškarac smestio u teretni prostor kombi vozila sisačkih registarskih oznaka, svestan da time ugrožava njihov život i zdravlje, jer je prostor u kome su bili smešteni bio bez ventilacije, sedišta i sigurnosnih pojaseva.

Policija je saopštila da se sumnja da je hrvatski državljanin bio prethodnica srpskom državljaninu, radi uočavanja i izbegavanja policije. 

Migranti su u kombiju otkriveni na području Novog Zagreba, i prema njima je postupano u skladu sa Zakonom o međunarodnoj i privremenoj zaštiti i Zakonu o strancima, navodi se u policijskom saopštenju.

Komentari (0)

Evropa