Evropa

Eksplozija u skladištu u Velikoj Britaniji: Službe odmah počele sa evakuacijom

Komentari
Eksplozija u skladištu u Velikoj Britaniji: Službe odmah počele sa evakuacijom
AP/Frank Augstein - Copyright AP/Frank Augstein

Autor: Tanjug

25/09/2025

-

09:03

veličina teksta

Aa Aa

Službe za hitne slučajeve pozvane su da intervenišu zbog eksplozije koja je izbila u skladištu u industrijskoj zoni Graundvel u Svindonu u Velikoj Britaniji, saopštila je policija Viltšira.

Policija, vatrogasci i ekipe hitne pomoći pozvani su na lice mesta sinoć oko 19.30 časova, nakon čega su počeli sa evakuacijom te oblasti, prenosi danas Skaj njuz.

Oni su pozvali stanovnike u okolini da ostanu u kućama, zatvore prozore i izbegavaju područje industrijske zone radi bezbednosti.

Prema podacima Vatrogasno-spasilačke službe Dorseta i Viltšira, na terenu je najmanje deset vatrogasnih vozila i specijalizovana oprema koja gasi veliki požar u skladištu.

Lokalni stanovnici na društvenim mrežama navode da su osetili eksploziju i potres u svojim kućama, opisujući "ogromnu vatrenu loptu" iznad skladišta.

Za sada nema zvaničnih informacija o povređenima.

Komentari (0)

Evropa