Aktuelno iz kulture

"Andrić: Priča ostaje" - Biblioteka grada Beograda priređuje izložbu povodom 50 godina od smrti srpskog nobelovca

Komentari
Euronews Srbija

veličina teksta

Aa Aa

Povodom 50 godina od odlaska velikana Ive Andrića, Biblioteka grada Beograda je priredila izložbu "Andrić: Priča ostaje". Sastoji se iz četiri celine, a osnovni cilj je da se publici približi Andrićeva ličnost, njegova životna i stvaralačka načela, kao i njegov društveni položaj i angažman. 

"Bito je naglasiti koliko je Biblioteka grada Beograda važna ne samo kao najveća pozajmna biblioteka u Srbiji, nego i kao institucija koja radi ovu vrstu promocija. Izložba će trajati do kraja januara ove godine, i pozivamo sve koji su u mogućnosti da posete izložbu, jer je napravljena na poseban način", rekao je Nenad Milenović, direktor Biblioteke grada Beograda. 

On je istakao da je izložba podeljena u četiri segmenta, a da svaki deo predstavlja određenu etapu Andrićevog života i stvaralaštva. 

"Prva celina je o tome kako su ga njegove kolege i savremenici videli, dok je četvrta o Beogradu i njegovoj povezanosti sa gradom. Iako je rođen u malom mestu pored Travnika, osećao se kao da je iz Beograda, i upravo o toj povezanosti treba pričati kada spominjemo našeg književnika i dobitnika Nobelove nagrade", zaključio je Milenović. 

Ova izložba pruža retku priliku da se kroz četiri segmenta sagleda Andrićeva ličnost, njegovo stvaralaštvo i veza sa Beogradom. 

Biblioteka grada Beograda nastavlja da afirmiše kulturu i promoviše značajne književne večeri. 

Opširnije o ovoj temi pogledajte u videu koji se nalazi iznad teksta.

Komentari (0)

Kultura