16/11/2023

-

22:39

Crna Gora pobedila Litvaniju, Srbiji potreban bod protiv Bugarske za plasman na EURO 2024 - Copyright MN Press

Crna Gora je pobedila Litvaniju 2:0 (1:0) u Podgorici i ostala u igri za plasman na EURO 2024. godine iz Grupe G kvalifikacija, jer joj u poslednjem kolu u nedelju potrebno čudo: pobeda u Mađarskoj (15.00, TV Arena 2 Premium) i poraz Srbije od Bugarske u Leskovcu (15.00, TV Arena 1 Premium). Čuda u fudbalu se dešavaju, ali "orlovi" se o svemu pitaju, san o plasmanu na EURO dug 24 godina treba dosanjati jednim pozitivnim rezultatom pred rasprodatim stadionom "Dubočice".

Izabranici selektora Miodraga Radulovića odlično su ušli u meč, na povreatnu loptu Stevana Jovetića vezni igrač Kuč je potvrdio da ima razorana udarac. Sa 20 metara je loptu poslao neodbranjivo u mrežu. Na krilima tog pogotka, "sokolovi" su nastavili da opsedaju gol Litvanaca, ali je golman Gertmonas imao dve veoma atraktivne odbrane posle udaraca Jovetića i Camaja.

"Kopi pejst" situacija i posle tri minuta u drugog poluvremenu Crna Gora je uvećala prednost na 2:0. Camaj je prebacio loptu u prostor ka Stevanu Jovetiću, a kapiten domaćina je kroz noge defanzivca Litvanije pogodio dijagonalu. Nova majstorija asa Crne Gore. Domaćin je diktirao ritam,. držao meč pod kontrolom, a mogao je i ubedljivije da slavi.

Crna Gora - Litvanija 2:0 (1:0)

Stadion: Gradski u Podgorici.
Sudija: Artur Dijaz (Portugalija).
Strelci: Kuč u 3, Jovetić u 48. minutu.

CRNA GORA: Mijatović - Vešović, Rubežić, Vujačić, Radunović - Osmajić, Janković (od 79. Lončar), Kuč, Camaj (od 75. Đukanović) - Krstović (od 79. Bakić), Jovetić (od 69. Vukčević).

LITVANIJA: Gertmonas - Lasickas, Girdvainis, Lekiatas, Širvijs (od 63. Upstas) - Utkus (od 63. Dolžnikov), Vorobjovas (od 63. Novikovas) - Slivka, Gineitis, Černih (od 82. Romanovskij) - Paulauskas.