Sija Zvezdino dete: Het-trik Jovana Mijatovića u Subotici!

16/12/2023

-

18:20

Mijatović - Copyright MN Press

Sija Zvezdino dete zlatnim sjajem. Jovan Mijatović je i danas zasijao u Subotici gde je Crvenoj zvezdi doneo nova tri boda. Aktuelni šampion je bio bolji od Spartaka 3:1 (1:0) u 19. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

Crveno-beli su znatno bolje započeli utakmicu i imali dve prilike preko Aleksandra Kataija i Šerifa Endiaja dođu do prednosti. Ipak, daleko bolju šansu je imao senegalski napadač koji je upravo nakon centaršuta Kataija zatresao prečku. Slična akcija je usledila i u 26. minutu. Ovog puta je Kosta Nedeljković centrirao slabijom levom nogom, a Jovan Mijatović je glavom sproveo loptu u mrežu Aleksandra Vulića.

Drugo poluvreme je donelo pravu "ludnicu" na "Gradskom stadionu" u Subotici. U 53. minutu je Katai nakon kornera Gejlora Kange doneo dva gola prednosti aktuelnom šampionu Srbije, ali je Andrej Todoroski svega 90 sekundi kasnije uzvratio nakon asistencije Luke Bijelovića. Radost Subotičana nije trajala ni čitav minut. Mijatović je izašao sam pred golmana Vulića nakon dodavanja In Bom Hvana i lako rešio situaciju "1 na 1" sa protivničkim golmanom. Da je u vrhunskoj formi, omladinac Crvene zvezde je pokazao i u nadoknadi vremena kada je nakon centaršuta Kange bio najviši u skoku i lako matirao Vulića po treći put na utakmici.

Aktuelni lider prvenstva je tako otišao 46 bodova, tri više u odnosu na Partizan, ali i na meč više. Spartak sa druge strane ostaje na devetoj poziciji sa 22 boda.