Derbi propuštenih prilika: Bez pobednika na "Enfildu"

23/12/2023

-

20:40

Dominik Soboslaj i Vilijam Saliba na utakmici Liverpul - Arsenal - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

Imali su prilike u direktnom okršaju Liverpul i Arsenal da se odvoje na prvom mestu od pratioca, ali na kraju remi 1:1 (1:1) kom se najviše raduju rivali u Premijer ligi. Derbi 18. kola završen je bez pobednika

Ono što su "redsi" radili svakom protivniku na "Enfildu", ovog puta je uradio gost iz Londona. "Tobdžije" su izuzetnim presingom i jakim tempom zbunile u potpunosti izabranike Jirgena Klopa i već nakon četiri minuta imali prednost zahvaljujući pogotku Gabriela.

Ipak, Liverpul nema bez razloga tako dobar skor na domaćem terenu. Brzo su uhvatili ritam i krenuli silovito ka golu rivala. Nagrada je stigal u 29. minutu kada je Mohamed Salah odličnim driblingom izbacio čuvara i matirao Davida Raju za 1:1, što je bio i rezultat na poluvremenu.

U nastavku utakmice su "redsi" nastavili za prepoznatljivom igrom i stvarali šanse, ali je loša realizacija bila problem u napadu. To se najbolje oslikalo u 73. minutu kada je Liverpul imao kontru pet na dva. Salah se odlično snašao, dodao Trent Aleksander Arnoldu koji je šutirao iz sve snage i zatresao prečku.

Oba kluba su ostal na identičnim pozicijama na tabeli kao i pre početka ovogo kola. Arsenal je i dalje lider sa 40 bodova, a Liverpul je odmah iza sa bodom manje.