23/02/2024

-

18:24

Fudbalerke Srbije remizirale sa Islandom u prvom meču baraža za A diviziju Lige nacija - Copyright MN Press

Fudbalerke Srbije remizirale su sa Islandom 1:1 (1:1) u prvom meču baraža za plasman u Ligu naciju A.

Susret u Staroj Pazovi počeo je dobrom igrom srpske selekcije, koja je povela u 19. minutu kada je Jelena Čanković uposlila Tijanu Filpović.

Nažalost, radost Srbije nije dugo potrajala, pošto je svega pet minuta kasnije Aleksandra Johansdotir asistirala Hlin Eiriksdotir za izjednačenje.

Srbija je u drugom poluvremenu imala inicijativu, posed lopte je 60% vremena bio na strani izabranica Dragiše Zečevića, koje ipak nisu uspele da postignu gol.

Na samom kraju utakmice Island je bio konkretniji usled činjenice da je Dina Blagojević u 88. minutu zaradila drugi žuti karton.

Revanš meč Srbijie i Islanda na programu je za četiri dana u Rejkjaviku.