Veliki preokret Francuske, gol Tea u 90. minutu za finale Lige nacija

07/10/2021

-

22:40

Radost fudbalera Francuske posle gola za pobedu - Copyright Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u finale Lige nacije, posle fantastične polufinalne utakmice sa Belgijom.

Francuska je pobedila rezultatom 3:2, iako je Belgija na poluvremenu utakmice u Torinu imala dva gola prednosti.

Janik Karasko u 37. i Romelu Lukaku doneli su veliku prednost Belgiji u prvom delu susreta, koju taj tim, ipak, nije uspeo da sačuva.

Prvo je Karim Benzema u 62. smanjio, da bi potom Kilijan Mbape izjednačio sedam minuta kasnije.

Lukaku je uspeo da zatrese mrežu u 87. minutu, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

Francuska je potom u 90. minutu preko Tea Ernandeza uspela da povede, napravi veliki preokret i plasira se u finale.

Protivnik u borbi za trofej biće joj Španija, koja je dan ranije rezultatom 2:1 bila bolja od domaćina Italije.

Finale Lige nacija igraće se 10. oktobra od 20 i 45 u Milanu.

Pre toga će istog dana od 15 časova u Torinu igrati Belgija protiv Italije meč za treće mesto.