Marko van Basten uporedio Mohameda Salaha sa insektorm: Ako tako reagujete...
Komentari
09/12/2025
-19:03
Mohamed Salah i njegova burna reakcija na grejanje klupe u mečevima Liverpula glavna su fudbalska tema poslednjih dana, nema ko se nije oglasio i dao svoje mišljenje, zauzeo stranu nezadovoljnog i ljutog Egipćanina ili trenera Arnea Slota i čelnika engelskog kluba, pa je tako i čuveni Marko van Basten pitan za mišljenje o problemu koji je do temelja zatresao "Enfild".
Što se tiče legendarnog holandskog golgetera, u penziji, Egipćanin je taj što bi trebalo dobro da se zamisli, nad sobom, svojom formom i optužbama na račun Liverpula. I više od toga, uputio mu je žestoku, čak uvredljivu kritiku.
"Rekao bih: mozak insekta. Ako tako reagujete... Prošle je godine bio vrlo dobar, ali ove sezone nije dobar. Poslednjih nekoliko meseci jednostavno je bio loš. Slota uvek smatram iskrenim i direktnim. Ne beži od sukoba i ne govori ništa nerazumno. Salah je, s druge strane, stvarno počeo napadati čoveka i reagovati pogrešno", nema dilemu Basten oko toga ko je kriv a ko nepravično targetiran u ovoj priči.
Podsećamo, sve je počelo posle remija Liverpula i Lidsa, u poslednjem kolu Premijer lige, kada je Salah stao pred medije i prosuo čašu žuči, rekavši da se oseća "kao da ga Liverpul gura pod autobus". Na šta je danas reagovao i neimenovani, ali prozvani Holanđanin na klupi kluba sa "Enfilda", Arne Slot.
Komentari (0)