Mančester junajted preokrenuo protiv Atalante: Kristijano Ronaldo ponovo čovek odluke

20/10/2021

-

22:57

AP Photo/Dave Thompson - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson, Pool

Fudbaleri Mančester junajteda su na svom terenu savladali ekipu Atalante sa 3:2 u okviru trećeg kola grupne faze Lige šampiona. Vodili su gosti sa 0:2 na poluvremenu, da bi u drugom ekipa Olea Gunara Solskjera uspela da dođe do potpunog preokreta.

Najpre je italijanski tim poveo u 15. minutu kada je Mario Pašalić iskoristio asistenciju Davidea Zapakoste i doveo svoj tim u vođstvo. Nedugo zatim, u 28. minutu, Ton Kupmajners je izveo korner, a Merih Demiral fenomenalno skočio i poslao loptu u mrežu Davida De Hee za 2:0.

Ipak, nije se Solskjerova ekipa predavala. Na startu drugog poluvremena, u 53. minutu Bruno Fernandeš je proigrao Markusa Rašforda koji je smanjio na 2:1. Napadao je potom Junajted i uspeo da dođe do izjednačenja.

Kapiten ekipe, Hari Megvajer se u 75. minutu golom iskupio za kašnjenje kod drugog pogotka Atalante. Fernandeš je ponovo bio u ulozi asistenta, a engleski štoper se dobro snašao i postigao veoma bitan gol za svoj tim.

To je dalo povoda mančesterskom timu da krene po ceo plan, odnosno po sva tri boda. Luk Šo je uputio sjajan centaršut u šesnaesterac Atalante, a Kristijano Ronaldo je ponovo pokazao klasu i rutinski smestio loptu u protivničku mrežu sa 3:2.

Atalanta i Mančester se ponovo sastaju u četvrtom kolu, ovaj put u Bergamu, u meču koji je zakazan za drugi novembar.

Mančester junajted: De Hea, Van Bisaka, Megvajer, Lindelof, Šo, Fred (od 88. Matić), Mektomini (od 66. Pogba), Fernandeš, Rašford (od 67. Kavani), Grinvud (od 73. Sančo), Ronaldo

Atalanta: Muso, De Ron, Demiral (od 46 Lovato), Palomino, Zapakosta, Kupmajners (od 80. Pecela), Frojler, Mele, Pašalić (od 68. Malinovski), Iličić (od 68. Mirančuk), Muriel (od 56. Zapata)