Liverpul ubedljiv na Old Trafordu: Salah het-trikom ponizio Mančester junajted

24/10/2021

-

19:29 >> 19:32

Martin Rickett/PA via AP - Copyright Tanjug/Martin Rickett/PA via AP

Fudbaleri Liverpula deklasirali su ekipu Mančester junajteda sa 5:0 na Old Trafordu u okviru devetog kola engleske Premijer lige.

Poslednji put je Liverpul na stadionu Mančestera postigao pet pogodaka 1936. godine kada je bilo 2:5, a najubedljivija pobeda bila je 7:1.

Prvi gol postigao je Nabi Keita već u petom minutu na asistenciju Mohameda Salaha. Samo osam minuta kasnije Diogo Žota je udvostručio prednost svog tima posle ubačene lopta Trenta Aleksander-Arnolda.

Treći gol postigao je Salah, a u ulozi asistenta bio je strelac vodećeg pogotka, Nabi Keita. Delovalo je da će to biti to u prvom poluvremenu, ali je neverovatni Egipćanin pogodio i u petom minutu sudijske nadoknade posle asistencije Dioga Žote.

Samo pet minuta po nastavku igre Salah je kompletirao svoj het-trik nakon sjajne lopte Džordana Hendersona. U nastavku je Kristijano Ronaldo uspeo da zatrese mrežu Alisona Bekera u 53. minutu ali je gol nakon VAR asistencije poništen.

Francuski vezistam, Pol Pogba, koji je ušao na poluvremenu, zaradio je isključenje u 60. minutu zbog neopreznog starta i tako pogoršao već očajnu situaciju u kojoj je njegov tim bio.

Mančester junajted: De Hea, Van Bisaka, Megvajer, Lindelof, Šo, Fred, Mektomini, Rašford (od 62. Dalo), Fernanderš (od 62. Kavani), Grinvud (od 46. Pogba), Ronaldo

Liverpul: Alison, Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson, Keita (od 64. Čembrlen), Milner (od 27. Džouns), Henderson, Žota, Firmino (od 77. Mane), Salah