Remi Juventusa u Bergamu: Danilo spasao "Staru damu"

13/02/2022

-

23:00

Juventus - Copyright Spada/LaPreše via AP

Fudbaleri Atalante, ove sezone u Seriji A važe za nespešnog domaćina, u meču sa Juventusom bili su blizu pobede.  Minut ih je delio od tri boda, međutim, posle kornera sa desne strane koji je izveo Paulo Dibala, u petercu je odlično skočio Danilo i udarcem glavom postavio konačnih 1:1.

Tim iz Bergama poveo je u 76. minutu fantastičnim pogotkom Ruslana Malinovskog. Dosuđen je slobodan udarac, Frojler je uzeo zalet, umesto šuta, petom je gurnu loptu do Ruslan Malinovskog.  Sevnula je levica napadača Atalante sa 25 metara, a golman Ščesni bio je nemoćan - 1:0.

U 85. mintu Hateburg je mogao da potvrdi trijumf domaćina, ali je promašio prazan gol.

Na samom početku Dušan Vlahiović je zapretio Atalanti, šutirao je iz mesta sa 18 metara, a golman Marko Sportielo odbranio.

Golman domačina izašao je kao pobdnik u duelu sa reprezentativcem Srbije i u 54. minutu, snažno je Vlahović  šutirao pod prečku, ali je Sportielo sjajno reagovao.