18/04/2022

-

23:09

Barselona-Kadiz - Copyright AP Photo/Joan Monfort

Kadiz je nastavio da pravi probleme Barseloni i u četvrtom duelu za redom u La ligi ostao neporažen. Posle poraza od Ajntrahta u Ligi Evrope, Katalonci su na Kam Nou ponovo ostali bez bodova koji će timu iz Andaluzije mnogo značiti u borbi za opstanak. Pobednika je rešio Lukas Perez pogotkom u 48. minutu, ali pravi junak bio je golman Jeremias Ledezma koji je činio čuda među stativama.

Aleks Fernandez je sa levog boka centrirao u poterac Barselone, na drugoj stativi Ruben Sobrino je dva puta šutirao, glavom, potom nogom, a Ter Štegen odbranio, odbitak je Lukas Perez iz neposredne blizine poslao u mrežu - 0:1

Na početku meča Feran Tores je mogao da donese vođstvo domaćinu, ali je golman Kadiza Ledezma sjajno reagovao i sačuvao mrežu.

Čuvar mreže gostiju bio je na visini zadatka i u 39. minutu kada je zaustavio šut Dembelea.

Ledezma je ostao nesavladan i u 68. minutu, šutirao je Dembele, a sjajno je reagovao i u finišu utakmice posle "bombe" Erika Garsije sa 16 metara. Još je spektakularnija bila njegova odbrana posle pokušaja Obamejanga u samom finišu.

Prodor Aleha pio desnoj strani i idelan asistencija do Aleksa Fernandeza u 75. minutu omogućila je gostima da uvećaju prednost, međutim, udarac je završio tik pored stative.