Saša Lukić sa dva gola doneo pobedu Torinu protiv Specije

23/04/2022

-

17:38

Saša Lukić - Copyright Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Fudbaleri Torina savladali su Speciju 2:0 (1:0) u meču 34. kola italijanske Serije A a centralna figura meča bio je srpski reprezentativac Saša Lukić.

Na samom početku meča Torino je dobio priliku da iz penala dođe do gola: Erlić je bio neoprezan u šesnaestercu gostiju i odgurnuo Sanabriju, a Lukić bio precizan sa bele tačke i tako je došao do svog drugog gola ove sezone u Seriji A.

U 69. minutu Bikovi dolaze do drugog gola a strelac je ponovo bio Saša Lukić. Posle kornera koji je izveo Brekalo lopta se odbila do srpskog reprezentativca koji je postigao deveti gol od dolaska u klub. Do kraja meča gosti su uspeli da dođu do gola nakon što je Điđi oborio Manaja u kaznenom prostoru, a Albanac bio siguran realizator.

Atalanta je rutinski savladala Veneciju na gostovanju 1:3 (0:1) i tako ostala u trci za plasman na neku od pozicija koje vode u evropska takmičenja.

Tim Đan Pjera Gasperinija je poveo u 44. minutu golom Pašalića. Murijel je prošao po levoj strani i centrirao, lopta je zakačila Ampadua i završila na prečki da bi se Hrvat nakon toga našao na pravom mestu i postigao svoj 10. gol u sezoni.

Na startu drugog dela igre Murijel je imao sjajan prodor po levoj strani, ubacio loptu pred gol a u petercu Venecije našao se Zapata kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

U 63. minutu bilo je 0:3 kada je Zapakosta centrirao sa leve strane a Murijel se sjajno ubacio i glavom poslao loptu u gol domaćih. Črnigoj je u 80. minutu smanjio na 1:3 nakon asistencije Nsamea.